Septolete

Septolete bolo uvedené na slovinský trh v roku 1982. Značka sa pomaly stala synonymom liekov na bolesť hrdla. V roku 1989 boli na domovskom trhu uvedené pastilky bez cukru, Septolete D. Medzinárodnú expanziu začala v deväťdesiatych rokoch, keď Septolete začalo prenikať na trhy východnej, strednej a juhovýchodnej Európy. V roku 1992 bolo Septolete uvedené aj na slovenský trh. V roku 2001 bola značka rozšírená o produkt Septolete plus, obsahujúci lokálne anestetikum používané na liečbu bolesti v hrdle.

V roku 2006 boli uvedené produkty Septolete Apple, Cherry a Lemon, ktoré majú príchuť zeleného jablka, divokých čerešní a citróna.  Samotné obaly sa stali modernejšími a atraktívnejšími, výraznejšími a farebnejšími, čím sa odlišovali aj špecifické chute. Pre spotrebiteľa mal produkt aj ďalšiu výhodu, perforovaný blister. Ten umožnil zákazníkovi otdrhnúť počet pastiliek podľa potreby a zobrať si ich so sebou, čo značne uľahčilo skladovanie. Značka ani po roku 2006 neprestala rásť. V roku 2010 dostalo Septolete Plus ďalšie dva produkty - novú medovú a limetkovú príchuť a novú liekovú formu - sprej.

Septolete extra je najnovší produkt, ktorý pomáha spoločnosti KRKA posilniť svoju pozíciu experta na bolesť hrdla. V roku 2015 boli na Slovensku uvedené pastilky Septolete extra s mentolovou príchuťou a sprej Septolete extra. Výrobok obsahuje jedinečnú kombináciu aktívnych zložiek, ktoré liečia bolesť a jej príznaky (začervenanie, opuch, pocit tepla a oslabená funkcia) a zároveň majú antimikrobiálne účinky. Vďaka tomu Septolete extra pôsobí proti bolesti a eliminuje príčiny infekcie.

 

Stiahnuť článok Webová stránka