Septolete

Septolete extra je najnovší produkt, ktorý pomáha spoločnosti KRKA posilniť svoju pozíciu experta na bolesť hrdla. V roku 2015 boli na Slovensku uvedené pastilky Septolete extra s mentolovou príchuťou a sprej Septolete extra. K dnešnému dňu môžeme Septolete extra pastilky a sprej nájsť na už 35 trhoch.  S jeho príchodom vybudovala spoločnosť KRKA za necelé 4 mesiace novú produkčnú linku.
Prví návštevníci, ktorí nahliadli do výrobného procesu pastiliek boli zamestnanci marketingu z centrály v Slovinsku. O pár dní neskôr, boli otvorené brány aj pre marketingových manažérov kľúčových trhov Septolete extra – Rusko, Ukrajina, Rumunsko a Slovinsko. Cesta od spracovávania prvých surovín až po výrobu finálnej pastilky bola pre všetkých veľmi vzrušujúca. 
Jedinečný technologický proces výroby spočíva v kontinuálnej výrobe, ktorá sa líši od typických procesov vo farmaceutickom priemysle. Všetky technologické stupne výroby sa odohrávajú súčasne v tej istej produkčnej hale, na jednej výrobnej linke dlhej 40 metrov. Ide o najdlhšiu výrobnú linku spoločnosti KRKA. 
Tento postup umožňuje dôkladne sledovať kontinuálne, automatizované a počítačovo ovládané váženie surovín. Po navážení, nasleduje zmiešanie surovín s intenzívnou modrou hmotou špecifickej mätovej vône a eukalyptovej olejovej esencie. Táto hmota putuje pozdĺž celej linky, na ktorej sa premiešava a valcuje, čo dodáva procesu dodatočnú dynamiku. Na druhej strane výrobnej linky vystupujú z chladiaceho tunela pastilky Septolete Extra vo svojej konečnej pevne forme. 
V roku 2017 Septolete extra predstavilo slovenským pacientom novú, jedinečnú príchuť – Septolete extra s príchuťou citrónu a bazového kvetu.
 

Stiahnuť článok Webová stránka